Zpěvník

Pro účely cestování a dostatečného vyřvaní u kytary je zde malý zpěvník. Ideální je stáhnout si PDF verzi, vytisknout si jí na papír a vozit s sebou.

Co je na něm jiného

Co je na zpěvníku jiného oproti ostatním je popsáno tady.

Co je na něm pracného

O tom nejlépe vypovídá Septemberfest.

Ke stažení

Dokument DOC PDF PDF kindle HTML
1. Díl - Hlavní (Ustálený) zde zde zde zde
2. Díl zpěvníku (Pahýl) zde zde zde zde
Rejstřík Já Písnička zde
Ohlašovací Formulář EU zde zde

Vysvětlivky k formátům

DOC formát

Dá se upravovat. Můžete přidávat vlastní písně, umazávat ty co se vám nelíbí, upravovat akordy. Nicméně tisknout přímo z Wordu stránky tak, aby sedělo číslování - hlavní je aby po tisku seděl rejstřík - je hotové peklo. Proto jsem pro ty pohodlnější připravil i PDF verzi.

PDF formát

Tohle když vytisknete, drží to přesné stránkování, sedí rejstřík. Vemte s sebou k táboráku.

Pro Kindle

Není to bůhvíjak předělané, v tom PDF jsou prostě ofiknuté okraje, aby se to lépe četlo ze čtečky Kindle a mohli jste mít zpěvník všude a netahat stohy papíru. Co udělá se čtečkou nakapaný omastek ze špekáčku nebo když si na ní někdo u ohně sedne, se mě neptejte :-) Ukázka zde.

HTML formát

Třeba pro úchyly co mají s sebou mobil který prohlíží html stránky a zapomenou si zpěvník vytisknout.

Jak Zpěvník editovat

Tady je například tahák jak jsou tvořeny rejstříkové položky, podle kterého by mělo být patrné jak přidávat a odebírat písně.

Jak Zpěvník vytisknout

Podrobný návod pro tisk svázaného zpěvníku.

Hřbitov starších verzí

Kdo by se chtěl vrátit v čase a pohledat mezi staršími verzemi třeba písničku, kterou jsem v záchvatu běsu odstranil, mrknětě se na hřbitov starých verzí.

Cizí zpěvníky

Na internetu se to odjakživa hemží zpěvníky malé, velké, jednoduché, onlajn, offlajn, ilustrované, vysázené, slušné, sprosté atd atd., je jich desítky a rostou stále rychleji jak houby po dešti. Bohužel ne vždy zpěvník najdete po roce dvou znova, proto zkouším některé z nich zachytit v čase a tam kde si to budu pamatovat tak sem dám rovněž odkaz na zdroj. Také je zkusím řadit podle zajímavosti.
Cizí zpěvníky zde.

Multimédia

Také jste se někdy ptali, k čemu jsou takové ty reproduktorky ?

Co je nového

2019_04_16 Děkuju Pavlu Paroulkovi, opravený kus písničky Po schodoch. Ale že to je skok. 4 roky tu nic nepíšu a najednou opravuju kus. Projekt stále žije. A to i bez dotací Evropské unie na kulturní diverzitu.

2015_12_31 Ještě jsem si do poslední verze dovolil vpašovat prosvištěnou prohrabanou několikrát vyzkoušenou verzi Voda čo ma drží nad vodou. Měl jsem tam akordy ze kterých jsem sám bol jelen a někde jsem si vyhrabal poznámku typu "až budeš v klidu, (rozuměj střízlivej), zkus si to přehrát".

2015_12_27 Vznikla převratná verze mydlclonwerk.

Začalo to nevinně když mi jeden člověk napsal, že si mám opravit akord v písni Růže kvetou dál. Pak se to nějak zvrtlo ve smršť oprav.
Do hlavní lodě doputovalo z pahýla asi 45 písní a některé putovaly do pahýla. Některé z pahýla vypadly. Z oprav pahýla (vlastně z velké části už zpěvníku) bych zmínil namátkou:
"bobr do indexu" ano takovouto poznámku jsem měl propiskou v indexu pahýla
Otázky: asi hodinu jsem zkoušel opravit akordy
A vy páni muzikanti: šel do hlavní lodě
Promovací inženýři: zprzněná slova opravoval, do hlavní lodě šoupal
Biely kvet: prosvištěl
Měj mě rád: sice úchylárna ale zkoušel jsem trefit akordy, nebylo ani kde opisovat
Dědečkovy hodiny: do hlavní lodě, svojí poznámku "rozepsat akordy jinak" z hospody jsem nepochopil
Půlnoční: dovymyslel jsem akordy, do hlavní lodě
Dost dalších poslední dobou vytuněných písní z pahýla skočilo do hlavní lodě.
V hlavní lodi odstraněné duplicity
Snažil jsem se nehýbat s číslováním těch původních písní v hlavním zpěvníku ale někde to mohlo ujet o plus mínus píseň
Spoustu písní jsem zkomprimoval nebo zapsal programátorsky lépe, abych ušetřil tu půlstranu, tam půlstranu, doufám že to po dvou pivech půjde online luštit.

2015_11_29 Zase jsem proseděl víkend u oprav chyb a přidávání věcí, který jsem si kdysi poznamenal že mám zkusit. Obě části mají novou verzi traktošmejk. Do pahýla přibyly přírůstky: Prokletej bar, Jantarová země, Karavana mraků, Týden končí, Igelit kotlík, Variace na renesanční téma. Se všema jsem seděl se sluchátkama a snažil se to nějak domazlit.
Pak jsem prošel master verzi z posledních hraní a opravil chyby a zanesl impertinentní poznámky. Doplnil Čerešničky akordy. Láska je láska měm poznámku "nacvičit" to se ně tak povedlo tak jsem píseň trochu překopal. Svobodná zem, opravena repetice.
Kdo najde na známém serveru pro ukládání souborů soubor s názvem, který měl historický zpěvník s aprílovým datem, mohl by po rozbalení umístit případný adresář "mp3" vedle zpěvníku a odkazy z něj pak budou CTRL kliknutím hrát danou píseň. Archiv byl podstatně doplněný.

2015_11_22 Pahýl verze dindrablax. Přidáno Bodláky ve vlasech. Přidáno Vlak půlnoční. Odebral nějaký dvě srágory co stejně nikdo ani nepozná že tam nejsou. Doplnil skoro všude reproduktorky a s tím související materiál.

2015_10_17 verze dindrablax. Černé oči jděte spát. Opravené akordy to se několik let nehrálo až díky generátoru náhodných čísel došlo i na ní. Čerešničky.

2014_08_31 verze slívošplouch. Opravené chyby z posledního roku.

2014_08_22 pahýl verze slívošplouch. Přiházel pár kusů na konec Pahýlu.

2013_06_13 verze klikvonila. Prošel jsem kompletní připomínky psané propiskou z posledních dvou hraní a prováděl opravy.
Opravy chyb namátkou u písní: Já mám žízeň, Pojď stoupat jak dým (zásadní opravy), To bylo v dakotě, Hardy, Šlapej dál, Jdou po mě jdou (rozprsk na dvě strany), Zafúkané, Zachraňte koně, Ptáčata, Do rána toulám, a další a další.
Razantně předělal akordy Voda čo ma drží nad vodou, Hlupák váhá, Všichni jsou už mexiku, protože jsem kdesi vyhrabal historickou poznámku "transponovat, to se nedá zpívat".
Nastala výrazná migrace písní z pahýlu. Díky tomu se nešlo vyhnout mírnému přečíslování. Migrované písně jsem rovněž opravoval. Povětšinou samé trampské dojáky.
Migrovaly rovněž vánoční koledy. Pahýl pohubl. Hlavní zpěvník tloustne.

2013_06_12 verze třinklatehlík. Zachováno číslování syčobudky. Zásadní oprava chyb u písní: Až to se mnou sekne, Už jsou tu vánoce, Za svou pravdou stát. Minoritní opravy v dalších písních.

2012_12_29 verze syčobudka Hodně zásadní opravy, změny, přehazování písní, vyhazování písní, oprava chyb, akordů, transpozic, grafická úprava, řazení písní na dvojstrany, komprimace písní apod. apod., podobně razantní změna se děje maximálně jednou za pět let :-)

Starší události se schovávají tady. Můžete si eventuálně nastražit woko.

Ozvěte se

Nadávky, připomínky, pochvaly, výkřiky úžasu a zatracení, opravy, náměty na nové písně, vyfocené roztrhané stránky, potvrzení o zešílení a jiné, posílejte na email Filip(zavináč)Laburda(tečka)cz.