Rejstříkové položky - tahák

Pro ty snad, kdo by nechápali, jak si vytvářet své vlastní rejstříkové položky, přikládám stručný obrázkový návod. Je to pro Word 2003, protože úchylácké úlety s tzv. "ribbonem" v nové verzi Wordu jsem nerozdýchal a rozdýchávat nehodlám, ale dělá se to podobně.


1. Jsou neviditelné

Za názvem kapitoly nevidíme normálně naprosto nic:Po zapnutí zobrazení skrytých polí už vidíme naše položky v závorkách.
2. Ha! už je vidím, co s nimi ?

Například u existující písně označím některou z položek takto (myší nebo kurzorem se shiftem):


a pak kopírovat/vložit a pak jde prostě přepsat text uvnitř pole dle nové písně.


3. Nakonec přestavba

Poté co dokončíte přidávání písní, ubírání písní, změny stránkování, nebo jen přidávání nebo ubírání nebo změnu dalších a dalších rejstříkových položek, je třeba rejstřík přegenerovat/aktuializovat a to například přímo na něm pravým tlačítkem:4. Jak je dělán odkaz na číslo písně ?

Všimněte si prosím že na obrázku číslo písně ve čtverečku není obyčejný text ale pole vnořené v poli. Zjistíte to například klepnutím pravého tlačítka myši a přepnutím jeho zobrazení na zdroj

pravým tlačítkem


a hleďte co je uvnitř


tak proto to kopírování, jinak ručně byste museli vytvořit pole a do něj vkládat zase znovu pole.


5. Proč tak složitě ?

No protože když si dva lidé s různými písničkami ve zpěvnícíh mého typu třeba od sebe kopírují písničky, vezmou s sebou skrz schránku i tyhle položky. Pak stačí jen přegenerovat svůj index a !voilá! máme to bez práce - každý ve svém indexu má jen a jen položky písní které si nakopíroval. Písně které ve vzteku zuřivém odmažu, zase z rejstříku zmizí. Nebo třeba jen představa že přeorganizovávám pořadí písní a pak jen nechám přegenerovat rejstříky a vše odpovídá novému číslování stran.